DUYURU... ,   BOZKANDAK FM ANDROİD UYGULAMAMIZ YAYINDA. ÜCRETSİZ, HEMEN İNDİR. ...    |           DUYURU... ,   BOZKANDAK FM MOBİL RADYO UYGULAMASI HİZMETE GİRMİŞTİR. IOS/ANDROID/WINDOWS SÜRÜMLÜ AKILLI TELEFON VE TABLETLERDEN DİNLEYEBİLİRSİNİZ. BOZKANDAK FM ŞİMDİ SİZE DAHA YAKIN...    |         
 
 
 

GURBETTEN SILAYA GECE YOLCULUĞU...

 
Şeker tadında muhabbet etmek, duymak ve dinlettirmek istediğiniz müzikler için “Gurbetten Sılaya Gece Yolculuğu’ adında canlı yayını hazırlayıp sunmaktayım. Kimselere sözünüz yoksa, beklerim..

Merhaba,

Gençliğimden itibaren müzikle uğraşmaya ve radyo yayını yapmaya hep ilgi duymuşumdur.
1981 – 1984 yılları arası FM bandından ‘korsan’ radyo yayıncılığı yaptım. O dönemde Hollandada şimdi olduğu gibi Türkçe TV ve radyo yayınları olmadığından böyle bir ihtiyaç ortaya çıktmıştı. Bu yıllarda bilhassa Hollanda’da Türk toplumu arasında korsan radyo dinlenmesi çok yaygındı. Her akşam ortalama 4 ile 6 saat arası ve zaman zaman ‘maroton’(24 saat kesintisiz) radyo yayınları yapılmaktaydı ve yoğun bir şekilde dinlenilmekteydiler.

Bu çerçevede bir kaç arkadaşımla çok zorlanarak ‘Radyo Vatan’ adında bir radyo istasyonu kurduk. Şartlar çok çetindi ve evlerin çatı aralarından kısıtlı teknik imkanlar dahilinde yayın yaparken, herhangi bir olumsuz durumda ikaz etmesi için kapı önünde bir arkadaşımız gözcülük yapıyordu.

"..."

Nisan 1984 yılında radyo istasyonumuzun yerleşkesi emniyet güçleri tarafından tespit edilmiş olacak ki canlı yayın esnasında baskın yedik ve bütün cihaz ve malzemelerimize el konuldu. Sonrasında hukuki süreç devam etti ve yaşımın küçük olmasından şartlı olarak ceza almadım.

Böylelikle bir kaç yıl süren heyecanlı FM bandından korsan radyo yayıncılığım sona erdi. O dönemden kalan tek hatıra bir akşam canlı yayın esanasında yapmış olduğum kaset kaydıdır.

Sonrasında müzikle uğraşım, taleb üzerine -sunumlu- karışık ‘kaset’ doldurmalar (re)mix türü çalışmalar yapmam hep devam etti.

Teknik imkanlar ve internet ağının sağladığı kolaylıklar ve köyümüz adına başlatmış olduğum internet sitesi kurma girişimi dahilinde ilk zamanlar farklı radyo platformlarında dar kapsamlı ve bir kaç köylümüzün(Hollanda, İzmir, Konya’dan) yardımlaşmasıyle akşamları sadece bilgisayardan dinlenebilinen sohbet odalı radyo yayınlarını bir dönem sürdürdük.

Günümüzde internet kullanımının zorunlu hale gelmesi, akıllı cep telefon ve tabletlerin kullanımının yaygınlaşması, maddi ve teknik imkanların oluşması ‘Bozkandak FM’in internet üzerinden her şekilde dinlenebilen yayınlarını başlatmamızı sağladı.

Radyomuzun devamlılığı konusunda maddi destek sağlayan OSGB İşçi Sağlık’a teşekkürlerimizi sunarız.
OSGB İsçi Sağlık, Karaman ve İzmir şubeleri ile ‘iş güvenliği’ ve ‘işçi sağlık’ hizmetleri vermektedir.

Köyümüzü, insanımızı ve bu işi seviyoruz. Şeker tadında muhabbet etmek, duymak ve dinlettirmek istediğiniz müzikler için “Gurbetten Sılaya Gece Yolculuğu’ adında canlı yayını hazırlayıp sunmaktayım. Kimseye sözünüz yoksa, beklerim..

Dolasıyle ben ve bir kaç köylümüz gönüllü olarak Bozkandak FM’de canlı yayınlarımızı düzenli olarak gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz.

Dinleyici ve takipcilerimizin duyarlı davranacağını ümit eder ve Bozkandak FM’i dinleme ve takip etmeye devam, tanıdık-, arkadaş- ve çevrelerine tavsiye etmelerini temenni ederim.

Bozkandak FM şimdi size daha yakın…

Canlı yayınlarda buluşmak ümidiyle…
Unutma! Dinlemiyorsan bir kişi eksiğiz...

Saygılarımla.
DJ Falçata (Adem Boray)

 
Tarih       : 11 Şubat 2016
 
 

 

     
   Dinlemiyorsan 1 kişi eksiğiz. Şimdi size daha yakın...  
  Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019 ® DJ GİRİŞ

 

RadyoSitesiKur